Kontakt | | | |

Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w ojczyźnie, w narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. Tą drogą idzie się do wielkości.
Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski

Pomoc osobom starszym

Szanowni Członkowie i Sympatycy!

W związku z sytuacją w naszym kraju proponujemy by w Oddziałach Stowarzyszenia w których będzie to możliwe tworzyć niewielkie grupy pomocowe złożone z młodych ludzi, które mogłyby pomóc osobom starszym, w tych trudnych chwilach, zrobić niezbędne zakupy, tak by nie musieli wychodzić z domów.

W naszych środowiskach lokalnych funkcjonują  starsze osoby,  nieraz  niedomagające, którym nie jesteście w stanie pomóc będąc np. na odległość

W razie utworzenia takiej grupy pomocowej  przekażcie im informacje o jej istnieniu, czasami zwykła pomoc w zrobieniu zakupów takim ludziom jest istotnym wyrazem naszej solidarności. Lepiej, żeby tacy ludzie w ogóle nie wychodzili w tym czasie z domów.

Ważne! Należy zaznaczyć, że  wolontariusze będą wysyłani wyłącznie poprzez zaproponowany przez oddział kontakt telefoniczny ( lub inny bezpieczny, wcześniej uzgodniony).

Wolontariusz najpierw przyjdzie do potrzebującego, zrobi zakupy i nie pobierze za to żadnego wynagrodzenia. Trzeba też poinformować, że  robimy zakupy jedynie pierwszej potrzeby! Zadbamy przy tym, aby produkty przekazane zostały tak, aby zachować przy tym pełną higienę.

Nasze fanpage i kontakty środowiskowe można użyć również do pozyskiwania wolontariuszy.