Kontakt | | | |

Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w ojczyźnie, w narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. Tą drogą idzie się do wielkości.
Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski

Zapowiedzi

Oddział w Szczytnie zaprasza na spotkanie o poetach ludowych Warmii i Mazur Michale Lengowskim i Marii Zientarze-Malewskiej, które odbędzie się 15 lutego o godzinie 17.00 w siedzibie Oddziału przy ul. Pułaskiego 10. Gośćmi specjalnymi, którzy opowiedzą o bohaterach spotkania, będą członkowie rodziny Michała Lengowskiego – Teresa, Robert i Basia Boehm. Zapraszamy serdecznie na to wyjątkowe spotkanie!

***

Serdecznie zapraszamy babcie, dziadków wraz z wnukami, rodziców i dzieci na spotkanie pt. Rola dziadków w rodzinie, które wygłosi ks. dr Michał Tunkiewicz. Spotkanie zorganizowane w ramach Zintegrowanego Projektu Oddziału Okręgowego w Olsztynie.

W miesiącu lutym spotkania odbędą się w Oddziałach Stowarzyszenia:

w Nidzicy – 14 lutego o godz. 17.00;

w Suszu – 17 lutego o godz. 17.00;

w Olsztynie – 22 lutego o godz. 17.00.

Zapraszamy do wzięcia udziału!

***

Oddział w Kętrzynie zaprasza na spotkanie z o. dr. Aleksandrem Jacyniakiem SI, które odbędzie się 9 lutego br. o godzinie 16.00 w siedzibie Oddziału przy ul. Miejskiej 7 w Kętrzynie. Prelegent zaprezentuje temat Dyskryminacja i prześladowanie chrześcijan dziś. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu!

***

Serdecznie zapraszamy na uroczystość

50. ROCZNICY ŚMIERCI MICHAŁA LENGOWSKIEGO

działacza społecznego Związku Polaków w Niemczech, poety ludowego,

prezesa Oddziału Związku Literatów Polskich w Olsztynie,

która odbędzie się 2 lutego 2017 r.

Program uroczystości:

1100   złożenie kwiatów na grobie Michała Lengowskiego, ul. Poprzeczna;

1200  Msza święta, konkatedra pw. św. Jakuba, ul. Staszica;

1300  złożenie kwiatów przed pomnikiem Michała Lengowskiego, Plac Jedności Słowiańskiej

Organizator:

Oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Olsztynie

W okresie świętowania Bożego Narodzenia Oddziały Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” zapraszają na spotkania opłatkowe, aby we wspólnocie świętować z opłatkiem i kolędą:

Szczytno – 4 stycznia, godz. 16.00, ul. Pułaskiego 10;

Ostróda – 4 stycznia, godz. 17.00, ul. Czarnieckiego 3;

Kętrzyn – 5 stycznia, godz. 16.00, ul. Miejska 7;

Nidzica – 10 stycznia, godz. 17.00, ul. Krzywa 9;

Olsztyn – 11 stycznia, godz. 17.00, ul. Prosta 5/6.

Wesołych Świąt!

 

wigilia-boze-narodzenie


Zapraszamy na czuwanie adwentowe, które 14 grudnia o godz. 17.00 rozpocznie się w Oddziale w Szczytnie (ul. Pułaskiego 10). W okresie Adwentu naszą postawą, którą nakazuje nam Ewangelia, jest czuwanie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i śpiewu.

adwent-to-czas-przygotowania-do-boego-narodzenia


Oddział w Olsztynie zaprasza na czuwanie adwentowe, aby wspólnie modlić się i przygotowywać na przyjście Zbawiciela. Wspólnej modlitwie będzie towarzyszyć światło pośród mroku i śpiew. Spotkanie odbędzie się 13 grudnia o godz. 17.00 w sali Oddziału przy ul. Prostej 5/6 w Olsztynie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego czuwania!

1377077434


Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii Pauliny Sułkowskiej pt. „Świętymi bądźcie„. Otwarcie wystawy odbędzie się 12 grudnia o godzinie 18.00 w sali Oddziału Okręgowego w Olsztynie przy ul. Prostej 5/6. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym artystycznym wydarzeniu!

15369702_1127884787281388_161818709_o


Oddział w Kętrzynie zaprasza na spotkanie pt. Święci w dziejach narodu polskiego, które odbędzie się 8 grudnia br. o godzinie 16.00 w siedzibie Oddziału przy ul. Miejskiej 7 w Kętrzynie. Spotkanie odbędzie się w ramach 1050-leciem chrześcijaństwa w Polsce. Prelekcję wygłosi Andrzej Taborski z Olsztyna. Zapraszamy do wzięcia udziału!


Oddział w Ostródzie zaprasza do udziału w warsztatach rękodzielniczych „Wyczaruj coś z niczego…„. Odbędą się one 7 grudnia br. o godzinie 17.00 w domu katechetycznym przy parafii Niepokalanego Poczęcia NMP. Warsztaty poprowadzi pani Teresa Antczak z Olsztyna.

Zapraszamy!


Poznaj z nami Apokalipsę św. Jana!

Zapraszamy na warsztaty biblijne nt. Apokalipsy św. Jana, które odbędą się 7 grudnia br. o godzinie 16.30 w siedzibie Oddziału Okręgowego w Olsztynie, ul. Prosta 5/6. Warsztaty poprowadzi ks. dr hab. Marek Karczewski, prof. UWM. Nasze spotkanie skierowane jest przede wszystkim do młodzieży i katechetów przygotowujących się do XXI. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, ale nie tylko. Serdecznie zapraszamy!

dsc_0004


Zapraszamy 21 listopada (poniedziałek) do Oratorium św. Jana Pawła II przy parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie (ul. Wyszyńskiego 11) o godz. 17.00 odbędzie wykład dr. inż. Antoniego Zięby, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka i wiceprezesa Federacji Ruchów Obrony Życia nt. „Aktualne problemy ochrony życia w Polsce„. Organizatorami spotkania są Oddział w Olsztynie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej i Fundacja Debata.


Oddział w Olsztynie zaprasza na spotkanie z panią Ritą Kostką. Temat spotkania to „Święci w życiu rodziny„. Temat wpisuje się w tegoroczny projekt mający na celu szerzenie kultury regionalnej. Spotkanie odbędzie się 29 listopada br. o godzinie 17.00 w siedzibie Oddziału przy ul. Prostej 5/6 w Olsztynie.

Serdecznie zapraszamy!

15036282_1857053724531324_4008920932243855612_n


Oddział w Kętrzynie zaprasza na spotkanie poświęcone prezentacji książki – wywiadu z papieżem emerytem Benedyktem XVI zatytułowanej „Benedykt XVI – ostatnie rozmowy”. Prezentacji książki dokona pani Maria Rutkowska. Spotkanie odbędzie się 17.11.2016 r. o godzinie 16.00 w siedzibie Oddziału przy ul. Miejskiej 7 w Kętrzynie. Zapraszamy!

bxvi

 


W miesiącu listopadzie w Oddziałach Stowarzyszenia odbywają się spotkania liturgiczne o znaczeniu sakramentów chrztu świętego oraz pokuty i pojednania w życiu chrześcijanina, które prowadzi ks. dr Bartłomiej Matczak. Harmonogram spotkań:

Nidzica – 15.11 godz. 17.00 ul. Krzywa 9

Ostróda – 17.11 godz. 17.00 ul. Sienkiewicza 4A

Szczytno – 23.11 godz. 17.00 ul. Pułaskiego 10

Kętrzyn – 24.11 godz. 16.00 ul. Miejska 7


Patriotyzm wczoraj i dziś – to tytuł debaty, która odbędzie się 10 listopada o godzinie 13.00 w Restauracji Rycerska w Reszlu. O współczesnym patriotyzmie debatować będą przedstawicielem różnych środowisk – przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej, przedstawiciel pokolenia naszych dziadków i rodziców oraz reprezentant młodego pokolenia. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w debacie.

plakat-patriotyzm


Oddział w Olsztynie serdecznie zaprasza na ostatnie przed przerwą wakacyjną spotkanie, które będzie spotkanie autorskim z redaktorem Zenonem Złakowskim, autorem dwutomowej powieści „Stało się!”. Spotkanie odbędzie się 14 czerwca o godzinie 17.00 w siedzibie Oddziału przy ulicy Prostej 5/6 w Olsztynie. Zapraszamy do udziału w spotkaniu!

IMG_20160603_103608


 

Koncert ewangelizacyjny 2016 - Plakat A3(1)

 


 

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Ostródzie serdecznie zaprasza na projekcję filmów prorodzinnych w ramach
XII Miejskich Dni Rodziny „Rodzina – tu wszystko się zaczyna”.

Projekcje filmów będą miały miejsce w dniach 21 i 22 maja o godzinie 19:00 w kaplicy przy parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie, przy ulicy Stefana Czarnieckiego 3.

euegnikak
„Eugenika. W imię postępu” Grzegorza Brauna jest dokumentem przedstawiającym założenia pseudo-nauki głoszącej doskonalenie rasy ludzkiej poprzez zmiany genetyczne i stwarzanie odpowiednich warunków rozwoju oraz jej początki i wpływ na elity intelektualne w Stanach Zjednoczonych, hitlerowskich Niemczech i międzywojennej Polsce.Film stawia trudne pytania odnośnie aborcji, eutanazji czy in vitro.


Civitas Christiana Oddział w Ostródzie oraz Obóz Narodowo-Radykalny w Ostródzie
zapraszają

18 maja br. na godzinę 17:00 do kaplicy przy parafii NPNMP w Ostródzie

na spotkanie pt.:„Wiara i prawo moralne Żołnierzy Wyklętych”.

Spotkanie poprowadzi Pan Leszek Żebrowski.

Wyklęci – romantyczni rycerze, bezpardonowi obrońcy uciśnionych, czy może – tak jak ukazywał ich Andrzej Wajda – oderwani od rzeczywistości marzyciele, którzy nie potrafili zaakceptować dziejowej konieczności?
Czym się kierowali? Co kształtowało ich bezkompromisową postawę? Co było dla nich naprawdę ważne? Na te pytania odpowiedzi udzieli Pan Leszek, jeden z najbardziej zasłużonych badaczy zagadnienia. Serdecznie zapraszamy!

leszek aa


13 kwietnia odbędą się spotkania w Oddziałach w Suszu i Olsztynie:

Susz – warsztaty rękodzielnicze z panią Teresą Antczak „Wyczaruj coś z niczego”, godzina 17.00

Olsztyn – spotkanie wielkanocne „Gdzie chrzest, tam nadzieja” wraz z prelekcją ks. dr. Bartłomieja Matczaka o znaczeniu symboli liturgicznych. Spotkanie odbędzie się o godz. 17.00 w sali Oddziału, ul. Prosta 5/6.

Zapraszamy do wzięcia udziału w tych wydarzeniach!


Festiwal Piosenki Religijnej „Cantate Deo” Reszel 2016

http://civitaschristiana.olsztyn.pl/?page_id=4054&preview=true


W dniach 12-13 marca br. odbędą się XVIII. Dni Skupienia Oddziału Okręgowego w Olsztynie. Tradycyjnie wielkopostne ćwiczenia odbędą się w Gietrzwałdzie, u stóp Pani Warmińskiej, a poprowadzi je ks. Adrian Bienasz z Lidzbarka Warmińskiego.

Rekolekcje odbywać się będą w Domu Pielgrzyma, rozpoczęcie o godzinie 12.00.

Serdecznie zapraszamy Członków i Sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

SONY DSC


Oddział „Civitas Christiana” w Ostródzie zaprasza na spotkanie z Andrzejem Taborskim z Olsztyna, który zaprezentuje temat „Wielcy Nawróceni”. Prelekcja wzbogacona prezentacją multimedialną oraz piosenką religijną wpisuje się w obchody ogłoszonego przez Papieża Franciszka Świętego Roku Miłosierdzia. Warto bliżej poznać niektóre wybitne postacie  – zarówno te z dawnych stuleci, jak współczesne – które w swoim życiu doświadczyły nawrócenia i często z dna moralnego doszły do głębokiej wiary, a nawet osiągnęły chwale ołtarzy.  Spotkanie odbędzie się w środę 3 marca 2016 r. o godzinie 17.00 w domu katechetycznym parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie.


inline z dzienniczka Św. Faustyny:

„Jezu mój, dziękuję Ci za tę księgę, którą otworzyłeś przed oczyma duszy mojej. Tą księgą jest męka Twoja dla mnie z miłości podjęta. Z tej księgi nauczyłam się, jak kochać Boga i dusze. W tej księdze zawarte są dla nas skarby nieprzebrane. O Jezu, jak mało dusz Ciebie rozumie w Twoim męczeństwie miłości” (Dz. 304).
25 lutego (czwartek) o godzinie 17:00 ostródzki Oddział „Civitas Christiana” zaprasza wszystkich członków i sympatyków na wspólną Drogę Krzyżową z rozważaniami  bł. Ks. Michała Sopoćki w ramach obchodzonego Roku Miłosierdzia. Spotkanie odbędzie się w Domu Katechetycznym parafii NPNMP w Ostródzie, w sali nr 12.

19 lutego br. o godzinie 16.00 w sali klubowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu odbędzie się  pierwsze spotkanie dotyczące działalności Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Podczas spotkanie przedstawione zostanie nasze Stowarzyszenie i czym się ono zajmuje. Na te i podobne pytania odpowiadać będą Zbigniew Połoniewicz, dyrektor i przewodniczący Rady Oddziału Okręgowego oraz Mateusz RutynowskiZapraszamy na to inauguracyjne spotkanie!


Warsztaty rękodzielnicze w Olsztynie Pielęgnowanie tradycji narodowych drzemie w nas od wielu pokoleń, zwłaszcza wówczas, gdy zbliżają się coroczne Święta. Małym nakładem pracy można samodzielnie ”wyczarować coś z niczego”. Warsztaty rękodzielnicze ”Wyczaruj coś z niczego” to między innymi: wielkanocne dekoracje z wykorzystaniem elementów styropianowych, masy gipsowej, papierowej i solnej, pasmanterii okazjonalnej; kartki świąteczne z przeróżnych materiałów; różne sposoby dekorowania stołu; wykonanie ozdób wiosennych i wielkanocnych oraz biżuterii; wykorzystanie metody decoupage i kusudama. Każdy uczestnik spotkania będzie mógł indywidualnie wykonać swoją pracę i zabrać ją ze sobą. Dodatkowym jeszcze atutem naszych warsztatów będzie miłe spędzenie, co prawda krótkiego czasu w gronie znajomych. Warsztaty poprowadzi pani Teresa Antczak, pedagog, społecznik, pasjonat plastyki. Spotkanie odbędzie się 25 lutego br. o godzinie 17.00, ul. Prosta 5/6 w Olsztynie (sala „Civitas Christiana”). Zapraszamy wszystkich chętnych! 🙂 warsztaty rękodzielnicze – do wysłania


Patriotyzm XXI wieku Oddział w Elblągu zaprasza na spotkanie z panem Tomaszem Stężałą, który przedstawi temat pt. „Patriotyzm XXI wieku„. Tomasz Stężała jest nauczycielem biologii i języka angielskiego w liceum, a z zamiłowania historykiem i pisarzem (wydał 8 tomów książek o tematyce elbląskiej z okres przed, w trakcie i po II wojnie światowej). Jest wnukiem generała Bolesława Nieczui Ostrowskiego – oficera AK, skazanego po wojnie na śmierć, który przebywał 10 lat w celi śmierci – a żył ponad 100 lat. Spotkanie odbędzie się 26 lutego br. o godzinie 18.00 w siedzibie Oddziału przy ulicy A. Struga 2. Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu!


Tradycje rodzinne w Szczytnie Zapraszamy na spotkanie Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Szczytnie nt. „Wielkanoc w rodzinie – rytuał rodzinny„. Spotkanie poprowadzi pani Rita Kostka z Kudyp, propagatorka kultury regionu Warmii i Mazur. Termin spotkania: 24 lutego 2016 r., godzina 17.00 w siedzibie Oddziału przy ulicy Pułaskiego 10 w Szczytnie. Serdecznie zapraszamy!


Oddział w Ełku zaprasza Oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Ełku zaprasza na spotkanie „WIELCY NAWRÓCENI”. Prelekcję na ten temat, wzbogaconą prezentacją multimedialną oraz piosenką religijna, wygłosi Andrzej Taborski z Olsztyna.  Spotkanie, zorganizowane w ramach ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia, odbędzie się dnia 25 lutego (czwartek) o godz. 17.00 w siedzibie „Civitas Christiana” w Ełku, ul. Wojska Polskiego 71A. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem. Wstęp wolny.


Oddział w Kętrzynie zaprasza W dniu 18 lutego (czwartek) o godz. 16.00 w Kętrzynie przy ul. Miejskiej 7 odbędzie się spotkanie z p. Janiną Piasecką na temat „Miłosierdzie”.


W Kętrzynie o Nowowiejskim Rok obecny został przez Sejm RP ogłoszony Rokiem Feliksa Nowowiejskiego. Okazją jest jego 70. rocznica śmierci. Oddział „Civitas Christiana” organizuje dnia 4 lutego o godz. 16. przy ul. Miejskiej 7 spotkanie z Marią Rutkowską poświęcone temu Wielkiemu Warmiakowi i Patriocie – kompozytorowi, organiście i dyrygentowi. Zapraszamy


Zapraszamy do Kętrzyna Oddział w Kętrzynie zaprasza 21 stycznia o godzinie 16.00 na spotkanie z Andrzejem Taborskim z Olsztyna, który wygłosi prelekcję „Wielcy nawróceni”, wzbogaconą prezentacją multimedialną oraz piosenką religijną. Spotkanie odbędzie się w Kętrzynie przy ul. Miejskiej 7, a Oddział pragnie spotkaniem tym wpisać się w ROK MIŁOSIERDZIA ogłoszony przez Papieża Franciszka.


Zaproszenie do Ostródy

Szanowni Państwo,
zapraszam serdecznie 17 stycznia 2016 roku na XII Koncert Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Dzieciątku”. Jest to wydarzenie, które wpisało się już w tradycję obchodów Bożego Narodzenia w Naszym mieście.  Tym razem wystąpią trzy chóry – parafii NPNMP w Ostródzie, Chór „Camerata” z Iławy oraz Chór „Bel Canto” z Olsztyna. Koncert rozpocznie się o godzinie 15:00 w kościele NPNMP w Ostródzie.  Zwracam się, w imieniu organizatorów – parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie, Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Oddział w Ostródzie oraz Centrum Kultury w Ostródzie, z gorącą prośbą o rozpowszechnienie informacji o tym wydarzeniu.Zaśpiewajmy%20Dzieciątku%202016
Z chrześcijańskim pozdrowieniem,
Piotr Patejuk
Przewodniczący Rady Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Ostródzie.

Oddział w Szczytnie zaprasza na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 16 stycznia 2016 roku o godzinie 16.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ulicy Pułaskiego 10. Zapraszamy do przyjścia z dziećmi i wnukami. 🙂


Oddział w Olsztynie serdecznie zaprasza na spotkanie z kolędą i opłatkiem. Spotkanie opłatkowe odbędzie się 13 stycznia o godzinie 17.00 w siedzibie Oddziału Okręgowego w Olsztynie przy ulicy Prostej 5/6. Gośćmi specjalnymi spotkania będzie zespół Mazury ze Szczytna, który umili to wydarzenie śpiewem i częścią artystyczną. Gorąco zapraszamy!wigilia-boze-narodzenie


 

VI przegląd maly.....

Zapraszamy do Reszla!


Warsztaty biblijne
Młodzież szkół ponadgimnazjalnych, Młodych szukających Bożej miłości
oraz Katechetów
serdecznie zapraszamy na WARSZTATY BIBLIJNE w ramach przygotowań do
XX. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.
7 grudnia o godzinie 17.00, ul. Struga 2, ELBLĄG – prowadzenie: ks. Marek Karczewski
oraz
15 grudnia o godzinie 16.30, ul. Prosta 5/6, OLSZTYN – prowadzenie: ks. Piotr Dernowski
Po spotkaniu zapraszamy na wspólną pizzę!!! 🙂
Gorąco zapraszamy!
OKWB folderbiblia

ZAPROSZENIE
Już w środę, 25 listopada 2015 r., o godzinie 17.00 w Szczytnie przy ulicy Pułaskiego 10 odbędzie się spotkanie Oddział Katolickiego Stowarzyszenia „CIVITAS CHRISTIANA”. Spotkanie zatytułowane „Refleksje po Synodzie Biskupów o rodzinie” poprowadzi pan Robert Koss ze Szczytna. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie!

XVII Nagroda Regionalna im. Michała Lengowskiego

Stoczek Klasztorny, 7 listopada 2015 r.

Program uroczystości: godz. 10.15    przyjazd uczestników uroczystości godz. 10.45    powitanie i wprowadzenie do uroczystości w Bazylice pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju godz. 11.00    Msza święta – po Mszy św. złożenie kwiatów pod epitafium upamiętniającym uwięzienie Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski oraz oddanie się Matce Pokoju 8 grudnia 1953 r. godz. 12.00    gala wręczenia Nagrody Regionalnej im. Michała Lengowskiego godz. 12.45    zwiedzanie Izby Pamięci Prymasa Tysiąclecia i nawiedzenie celi więziennej. Odczytanie Aktu Zawierzenia w kaplicy więziennej godz. 13.15    spektakl dokumentalny pt. „Obrazki z historii Prymasa Tysiąclecia” w wykonaniu Teatru Rapsodycznego z Ostródy pod patronatem Oddziału Okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Olsztynie godz. 14.15    poczęstunek godz. 15.00    zakończenie uroczystości w Bazylice: – podsumowanie działalności Okręgowego Ośrodka Formacji Katolicko-Społecznej w II edycji i wręczenie absolwentom certyfikatów ukończenia – prezentacja multimedialna płyty o Sanktuarium Matki Bożej Pokoju oraz książki Pawła Zuchniewicza pt. „Prymas w Stoczku” – modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.


Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Elblągu zaprasza na wykład ks. dr. hab. Stefana Ewertowskiego pt. „Odpowiedzialność katolików świeckich za Kościół według nauczania św. Jana Pawła II”. Spotkanie odbędzie się dnia 16.10.2105 r. o godz. 17.30 w siedzibie Oddziału w Elblągu przy ul. A. Struga 2a.Po raz ósmy z okazji Dnia Papieskiego odbędzie się realizacja projektu CASHFLOW, którego celem jest promocja i budowanie kultury przedsiębiorczej zgodnej z nauczaniem Kościoła (etyka w biznesie) i św. Jana Pawła II. Projekt skierowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a organizowany we współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu i Bursą nr 3. Realizacja projektu odbędzie się w dniach 22-23.10.2015 r. o godz. 9.00 w siedzibie Z.S.E. i O. w Elblągu przy ul. Bema 50.

Ostródzki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, w ramach obchodzonych w Polsce XV Dni Papieskich, pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”, pragnie zaprosić na następujące wydarzenia:
1) 18 października 2015r. (niedziela), na godzinę 19:00, w kaplicy obok kościoła Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Ostródzie, odbędzie się projekcja filmu autorstwa Agnieszki Porzezińskiej i Pawła Sobczyka pt. „TAJEMNICA TAJEMNIC”. Film przedstawia niezwykłą siłę przyjaźni kard. Stefana Wyszyńskiego i Św. Jana Pawła II oraz ukazuje dzieje współczesnej Polski z perspektywy i działań tych dwóch Wielkich Polaków.
2) 29 października 2015r. (czwartek), na godzinę 18:00, w salce 9-10 Domu Katechetycznego przy parafii Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Ostródzie, na spotkanie z asystentem kościelnym białostockiego Oddziału Okręgowego „Civitas Christiana”, ks. dr. Dariuszem Wojteckim nt.: „Rodzina w nauczaniu Jana Pawła II w kontekście współczesności”. Spotkanie zapowiada się o tyle ciekawie, gdyż poruszać będzie również kwestie związane z niedawnym synodem o rodzinie.

Już 15 września rozpocznie się peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II w Oddziale Okręgowym Katolickiego Stowarzyszenia „CIVITAS CHRISTIANA” w Olsztynie. To czas Bożej łaski i polecania swoich próśb za pośrednictwem świętego Papieża z rodu Polaków. Peregrynacji towarzyszyć będzie wystawa unikatowych zdjęć dwóch wielkich Rodaków – św. Jana Pawła II i sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, zatytułowana „Rodzina Bogiem silna”. Będziemy można również przypomnieć sobie nauczanie Prymasa Tysiąclecia dotyczące m. in. narodu, rodziny, ojcostwa, macierzyństwa. Prosimy o modlitwę w intencji owoców peregrynacji w naszym Oddziale Okręgowym. Strona peregrynacji, na której pojawiać się będą relacje i zdjęcia z poszczególnych Oddziałów. http://civitaschristiana.olsztyn.pl/peregrynacja-2015/ plan peregrynacji w oddziałachDSC_0008


Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” wraz z partnerami: Katolickim Zespołem Edukacyjnym im. Świętej Rodziny w Olsztynie, Akcją Katolicką Archidiecezji Warmińskiej, Fundacją Debata, Instytutem Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II w Olsztynie oraz Parafią Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie ma przyjemność zaprosić na niezwykłe spotkanie z obrońcą życia poczętego profesorem Bogdanem Chazanem pt. „CZY CYWILIZACJA ŚMIERCI JEST BLISKO?’,  podczas którego będzie możliwość zakupu książki naszego Gościa. Spotkanie odbędzie się 10 września 2015 roku, w kaplicy przy parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie o godzinie 17:00. Dzień później, czyli 11 września br., odbędzie się spotkanie pod tym samym tytułem w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II w Olsztynie przy ul. Kopernika 47. .chazan


Oddział w Ostródzie zaprasza Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Ostródzie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Ostródzie zapraszają na spotkanie autorskie z Kajetanem Rajskim REPRESJE WOBEC DZIECI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W CZASACH PRL 29 czerwca 2015 r. (tj. poniedziałek) godz. 17:00 Czytelni MBP w Ostródzie   Nasz prelegent jest bardzo młodym historykiem, który w dwóch tomach „Wilcząt” zawarł wywiady z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. Jego tytaniczna praca pozwala nam zapoznać się z historią, która miała zostać nigdy niepoznana. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki oraz innych pozycji autora.   Serdecznie zapraszamy!   inline   inline Kajetan Rajski – ur. 1994, student Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się historią (szczególnie średniowieczem) i religią chrześcijańską (zwłaszcza teologią, biblistyką, liturgiką i hagiografią). Współpracuje z wieloma czasopismami i portalami internetowymi (m.in. Polonia Christiana, dwutygodnik młodzieży katolickiej Droga, dwutygodnik diecezji kaliskiej Opiekun, Gazeta Polska, kwartalnik społeczno-historyczny Kwarta, portal PCh24.pl). Autor książek Historia żywa (2006), Służyć normalności (2007), Zasłuchani w ciszę (2008), Drabiną do Nieba (2009), W obliczu cierpienia (2010), Wsłuchani w Słowo. Refleksje na niedziele i święta roku A (2010), Królowo Apostołów (2011), Wsłuchani w Słowo. Refleksje na niedziele i święta roku B (2011), Wsłuchani w Słowo. Refleksje na niedziele i święta roku C (2012), Prawdziwy mężczyzna… czyli kto? (2013), Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych (2014), współautor Śladami św. Pawła (2008), Młodzi świadkowie wiary t.1 (2009), Przedziwny Bóg w świętych swoich (2010), redaktor Oto jestem. Kapłani o powołaniu (2009), Oto jestem. Siostry zakonne o powołaniu (2010), Oto jestem. Misjonarze i misjonarki o powołaniu (2011), Oto jestem. Kościół na Wschodzie o powołaniu (2012).


Oddział w Olsztynie zaprasza na spotkanie kończące rok formacyjny w Oddziale Katolickiego Stowarzyszenia „CIVITAS CHRISTIANA” w Olsztynie. Spotkanie odbędzie się 24 czerwca (środa) o godzinie 17.00 przy ul. Prostej 5/6. Tematem spotkania będzie „Jak zwyciężać w walce duchowej?”. Spotkanie poprowadzi pan Marek Płodowski. Serdecznie zapraszamy!


Dni Rodziny w Ełku Dnia 2 czerwca o godz. 17.00 w Oddziale „Civitas Christiana” w Ełku przy ul. Wojska Polskiego 71A odbędzie się spotkanie z ks. Adamem Wójcickim z parafii NSPJ na temat „Rodzina drogowskazem życia”. Spotkaniem tym Oddział wpisuje się w XVII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny.