Kontakt | | | |

Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w ojczyźnie, w narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. Tą drogą idzie się do wielkości.
Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski

Debata online: „Fratelli tutti” papieża Franciszka kluczem do kwestii społecznej [wideo]

26 kwietnia 2021 r. o godz. 19.00 zapraszamy na debatę online zatytułowaną „Fratelli tutti papieża Franciszka kluczem do kwestii społecznej?”, w której pochylimy się nad społecznym aspektem trzeciej encykliki Ojca Świętego.

Na jakie wyzwania społeczne zwraca uwagę, i jakie rozwiązania próbuje nam przekazać papież Franciszek w encyklice „Fratelli tutti”? Czy zaproponowana analiza rzeczywistości dostarcza wszystkich odpowiedzi?

Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w dyskusji. Debata nawiązywać będzie do poprzedniego numeru kwartalnika „Civitas Christiana”, w którym podjęliśmy temat najnowszego dokumentu papieskiego, a także najnowszego numeru kwartalnika „Społeczeństwo”, w całości poświęconemu temu zagadnieniu.

W debacie w roli prelegentów wystąpią: ks. prof. Piotr Mazurkiewicz (UKSW), Michał Kłosowski (Wszystko co najważniejsze) i Piotr Sutowicz (Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana), a w roli prowadzącej Martę Witczak-Żydowo.

Zapraszamy do wzięcia udziału!

Transmisja dostępna będzie na: YouTubeCivitas Christiana