Kontakt | | | |

Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w ojczyźnie, w narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. Tą drogą idzie się do wielkości.
Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – etap diecezjalny w Olsztynie

Po raz 23. we wszystkich polskich diecezjach spotkali się młodzi miłośnicy Słowa Bożego. Okazją do tego był Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, którego etap diecezjalny odbył się 25 kwietnia br. Również w Olsztynie uczestnicy konkursu rywalizowali o miano najlepszego znawcy Księgi Wyjścia i Listu do Rzymian. W gościnnych murach Wyższego Seminarium Duchownego „HOSIANUM” w Olsztynie przybyła młodzież wraz z katechetami z całej Archidiecezji Warmińskiej. Wydarzenie zainaugurowała Msza święta pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego. 
Następnie uczestnicy napisali test ze znajomości obu ksiąg składający się z 45 pytań. Do części ustnej dostała się najlepsza siódemka, która odpowiadała na pytania przed powołana do tego komisją w składzie: ks. dr Piotr Dernowski – przewodniczący, p. dr hab. Aleksandra Nalewaj wykładowca Wydziału Teologii UWM, ks. kan. mgr lic. Romuald Zapadka, p. Michał Kołakowski.
Zwycięzcami etapu diecezjalnego w Olsztynie okazali się: Karolina Sienkiewicz- I miejsce (XII LO Olsztyn, opiekun: p. Piotr Ozygała), Maria Majewska – II miejsce (II LO Olsztyn, opiekun: ks. Michał Piotrowski), Wiktor Szukis – III miejsce (ZSO im. W. Kętrzyńskiego Kętrzyn, opiekun: s. Bolesława WIerzchowska). Wyróżnienia otrzymali: Julia Ciemięga (XII LO Olsztyn), Katarzyna Rybka (Katolickie LO Lidzbark Warmiński), Zuzanna Wołk (II LO Olsztyn) i Julia Pudełek (ZSP nr 2 Bartoszyce).
Osoby z pierwszych trzech miejsc zdobyły cenne nagrody elektroniczne oraz książkowe, zaproszenie na Spotkanie Młodych z Biblią w Częstochowie, a także przepustkę na finał ogólnopolski do Niepokalanowa w dniach 10-11 czerwca, gdzie będą walczyć o indeksy na wyższe uczelnie czy pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
W imieniu organizatorów bardzo dziękujemy za patronat honorowy Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego. Dziękujemy mediom za objęcie patronatem medialnym naszej inicjatywy oraz obecność i relacje: TVP Olsztyn, Radio Olsztyn, Radio Plus Olsztyn, Gość Niedzielny – Posłaniec Warmiński.
Wielkie podziękowania sponsorom i fundatorom nagród: PSS Społem Olsztyn, Piekarnia Tyrolska, Warmińska Księgarnia Diecezjalna HOSIANUM, Kinetic Fitness Club, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.