Kontakt | | | |

Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w ojczyźnie, w narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. Tą drogą idzie się do wielkości.
Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski

Miłosierdzie dla nas i całego świata

Pośród nadchodzącej wiosny przyszła pora na oddech duchowy, czyli XVIII. Dni Skupienia Oddziału Okręgowego w Olsztynie. Po raz kolejny członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” zebrali się w Gietrzwałdzie, aby odbyć swoje ćwiczenia wielkopostne. Przewodził im ks. Adrian Bienasz pracujący na co dzień w Lidzbarku Warmińskim.

Rekolekcjonista zwrócił uwagę podczas swoich konferencji na człowieka. Potrzebujemy drugiego człowieka, drugi człowiek potrzebuje mnie. Jeszcze ważniejszym zagadnieniem było miłosierdzie. To miłosierdzie jest dla nas i całego świata. To dzięki miłosierdziu Bóg-Człowiek oddał swoje życie za całą ludzkość, za każdego pojedynczego człowieka. Jak bardzo cierpiał Zbawiciel mogliśmy uzmysłowić sobie podczas konferencji o teologicznym i medycznym znaczeniu męki Chrystusa.

Wszystkie rozważania prowadziły do spotkania z żywym Panem podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. W tej chwili Bóg był obecny na wyciągnięcie ręki i Jemu się zawierzaliśmy.

W niedzielny poranek zagadnienie chrztu w wymiarze osobistym, wspólnotowym i narodowym przedstawił nam ks. kan. Romuald Zapadka, asystent kościelny Oddziału Okręgowego w Olsztynie. Kulminacyjnym punktem Dni Skupienia była Msza święta w bazylice gietrzwałdzkiej, przed obliczem Matki Bożej, której przewodniczył ksiądz asystent. Podczas Eucharystii modliliśmy za nasze Stowarzyszenie. Bogu niech będą dzięki za ten święty czas!

DSC_0001 DSC_0012 DSC_0025 DSC_0099 DSC_0110  DSC_0159 DSC_0036 DSC_0118