Kontakt | | | |

Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w ojczyźnie, w narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. Tą drogą idzie się do wielkości.
Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski

Święto Biblii i Młodych na Warmii

Po raz dwudziesty odbył się etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Również w Archidiecezji Warmińskiej mieliśmy okazję spotkać się z młodymi zakochanymi w Słowie Bożym. Dzięki uprzejmości władz Wyższego Seminarium Duchownego „HOSIANUM” w Olsztynie po raz kolejny mogliśmy gościć w jego murach i przeprowadzić etap diecezjalny. Nasze biblijne święto rozpoczęła Eucharystia w kościele seminaryjnym pod przewodnictwem ks. kan. dra Pawła Rabczyńskiego, rektora seminarium. Homilię wygłosił ks. dr Piotr Dernowski, który pełnił rolę przewodniczącego komisji konkursowej. Oprócz księdza Piotra w komisji zasiadali ks. kan. Romuald Zapadka, asystent kościelny Oddziału Okręgowego w Olsztynie, oraz alumni: Paweł Szumowski i Eryk Sienkiewicz. Ze strony organizatorów w komisji znalazł się również Mateusz Rutynowski.

Etap diecezjalny rozpoczęła słowem skierowanym do uczestników Beata Zembrzycka, koordynator krajowy Konkursu.

Młodzi wraz z katechetami bardzo chętnie włączyli się w przepisywanie adhortacji papieża Franciszka „Evangelii gaudium”, która zostanie przekazana Ojcu świętemu podczas wizyty w Polsce.

Najlepszymi znawcami tematyki XX. edycji Konkursu w Archidiecezji Warmińskiej okazali się: Alicja Zdankiewicz (I LO Olsztyn, katecheta Kamila Matjasik) – I miejsce, Karolina Biedka (II LO Olsztyn, katecheta ks. Marcin Kuciński) – II miejsce oraz Marta Przybysz (LO Ostróda, katecheta ks. Rafał Grzebyk) – III miejsce. Pozostałe miejsca w czołowej siódemce zajęli: Agnieszka Kościuk (ZSO Kętrzyn, katecheta ks. Łukasz Szwajkosz), Martyna Małż (ZS nr 2 Szczytno, katecheta Krystyna Tabaka), Rafał Harasim (ZSO Kętrzyn, katecheta ks. Łukasz Szwajkosz) oraz Michał Mazuchowski (I LO Olsztyn, katecheta Kamila Matjasik).

Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy! Uczestnikom i katechetom bardzo dziękujemy za przybycie i udział. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu!

wyniki Warmia

DSC_0032 DSC_0045 DSC_0050 DSC_0089 DSC_0100 DSC_0163 DSC_0181 DSC_0199 DSC_0218 DSC_0260