Kontakt | | | |

Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w ojczyźnie, w narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. Tą drogą idzie się do wielkości.
Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski

Orszak Trzech Króli w mieście świętego Mikołaja

W Elblągu już po raz trzeci ulicami miasta przemaszerował Orszak Trzech Króli, którego współorganizatorami jest Oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Elblągu.

Jak zwykle było barwnie i ciekawie. Po raz pierwszy w Orszaku szedł Św. Mikołaj, który od grudnia ubiegłego roku został oficjalnym patronem Elbląga. Był postacią, która budziła największe zainteresowanie, tym bardziej, że miał kosz pełen cukierków dla dzieci. Wszyscy chcieli się z nim fotografować. A pod przebraniem był wiceprzewodniczący Zarządu Oddziału Okręgowego i członek Zarządu Oddziału w Elblągu Zygmunt Tucholski. W postacie Trzech Króli przebrali się młodzi księża, którzy jechali na koniach. Wśród ciekawych postaci tego Orszaku był też św. Wojciech, aniołowie, Herod i jego świta, wikingowie, rycerze oraz żołnierze. Ciekawą inicjatywą w tym roku było wypuszczenie przez dzieci 300 balonów w trzech kolorach – czerwonym, niebieskim i zielonym, z przyczepionymi prośbami do nieba. Cały Orszak zakończył się katedrze św. Mikołaja złożeniem przez Trzech Króli darów Jezuskowi i Świętej Rodzinie oraz Mszą świętą.

autor: Halina Orzechowska

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC