Kontakt | | | |

Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w ojczyźnie, w narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. Tą drogą idzie się do wielkości.
Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski

Etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej za nami!

Za nami etap diecezjalny XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej rozgrywanego 18 kwietnia w całej Polsce. Także w diecezjach wchodzących w skład Metropolii Warmińskiej rozegrane zostały etapy diecezjalne.

W Archidiecezji Warmińskiej do etapu diecezjalnego przystąpiło 52 uczniów, którzy wraz z katechetami przybyli do Wyższego Seminarium Duchownego „HOSIANUM” w Olsztynie. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Górzyńskiego metropolity warmińskiego celebrowana w kaplicy seminaryjnej. Następnie odbyły się zmagania konkursowe, w których wyniku poznaliśmy laureatów diecezjalnych Konkursu. I miejsce zdobyła Edyta Turowska (szkoła: ZSO w Nidzicy, katecheta: ks. Paweł Mórawski), II miejsce zdobyła Oliwia Michalkiewicz (szkoła: ZSO w Lidzbarku Warmińskim, katecheta: Rafał Zieliński), zaś III miejsce zdobyła Karolina Sienkiewicz (szkoła: XII LO w Olsztynie, katecheta: Piotr Ozygała). najlepszą siódemkę uzupełnili: Mateusz Królak (ZSO w Lidzbarku Warmińskim), Aleksandra Markowska (ZSZiO w Nidzicy), Adam Olkowski (I LO w Ostródzie) i Maria Kowalska (I LO w Olsztynie).

W Bursie szkolnej w Elblągu odbył się etap diecezjalny w Diecezji Elbląskiej. Do etapu diecezjalnego przystąpiło 29 uczniów. Najlepsi okazali się: Adrianna Kalenik (ZSP nr 3 w Malborku, katecheta: Piotr Olbryś) – I miejsce, Katarzyna Riopka (I LO w Elblągu, katecheta: ks. Jarosław Łukaszewski) – II miejsce, Anna Pająk (ZSL w Morągu, katecheta: ks. Sławomir Milde) – III miejsce. Wyróżnienia otrzymali: Weronika Sowińska (II LO w Malborku, katecheta: ks. Jakub Altman), Dawid Piontkowski (ZS w Iławie, katecheta: Małgorzata Gutowska).

Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku gościł w swoich murach uczestników i katechetów etapu diecezjalnego w Diecezji Ełckiej. Spośród 22 uczniów największą wiedzę zaprezentowali: Krzysztof Andruszkiewicz (ZS nr 2 w Ełku, katecheta: Adrianna Kurasz) – I miejsce, Aleksandra Sitkowska (I LO w Ełku, katecheta: Cezary Mikiewicz) – II miejsce, Izabela Andruszkiewicz (ZS nr 2 w Suwałkach, katecheta: Grzegorz Kalejta) – III miejsce. Ta trójka reprezentować będzie swoją diecezję na finale ogólnopolskim w Niepokalanowie w dniach 4-5 czerwca. W Ełku wyróżniono: Katarzynę Ziółkowską (I LO w Giżycku, katecheta: ks. Rafał Małota), Klaudię Wierzchowską (ZS nr 2 w Suwałkach, katecheta: Grzegorz Kalejta), Barbarę Arciszewską (ZS nr 5 w Ełku, katecheta: Iwona Kowalczyk).

Wyniki etapu diecezjalnego w poniższych plikach.

wyniki ELBLĄG

wyniki EŁK

wyniki WARMIA