Kontakt | | | |

Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w ojczyźnie, w narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. Tą drogą idzie się do wielkości.
Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski

Nowy numer kwartalnika Civitas Christiana już online!

poniżej link do kwartalnika

http://olsztynski.civitaschristiana.pl/wp-content/uploads/2021/04/Civitas-Christiana-nr-2-2021.pdf

Civitas-Christiana-nr-2-2021

Mężczyzna i ojciec – odwaga, troska i odpowiedzialność 

Po ogłoszeniu w pierwszych dniach grudnia ubiegłego roku Listu apostolskiego ,,Patris Corde’’ Ojca Świętego Franciszka, w gronie redakcyjnym nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że kolejny zaplanowany numer poświęcimy problematyce, której dotyka papież w swoim Liście.

I oto prezentujemy Wam, Drodzy Czytelnicy, owoc kilkutygodniowych prac. Nasze pismo ma swoje ograniczenia objętościowe, stąd wybaczcie, ale wszystkich pomysłów redakcyjnych nie mogliśmy przelać na papier. Sądzę jednak, że zaprezentowany w pierwszej części kwartalnika temat potraktowaliśmy bardzo poważnie. Dodatkowo zachęcamy do odsłuchania podcastów w temacie aktualnego numeru, które szczegółowo prezentujemy na kolejnej stronie. „Nikt nie rodzi się ojcem, ale staje się ojcem. I nie staje się nim jedynie dlatego, że wydaje dziecko na świat, lecz ponieważ odpowiedzialnie podejmuje o nie troskę”. To jeden z fragmentów papieskiego listu ,,Patris Corde’’, do którego warto sięgnąć, bo zawarte w nim przesłanie jest niezmienne, ale w dzisiejszych czasach wymaga wyjątkowego wzmocnienia i przypomnienia. Szczególnie współczesnym mężczyznom.

Pamiętamy także o beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nie koncentrujemy się jedynie na ufnym oczekiwaniu. W bieżącym numerze znajdują się kolejne materiały formacyjne: podejmujemy problematykę ojcostwa w Jego nauczaniu, prezentujemy wywiad z Ambasadorem RP przy Stolicy Apostolskiej – Januszem Kotańskim o Prymasie Tysiąclecia, prezentujemy nową książkę naszej oficyny wydawniczej pt. „Narodziny nowego człowieka” oraz prezentujemy szczegóły dotyczące wyjątkowej Nowenny, zainicjowanej w marcu w środowisku „Civitas Christiana”.

Na łamach bieżącego numeru rozpoczynamy także świętowanie 25 lat Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zaczynamy ten radosny czas rozmową ze Sławomirem Józefiakiem, inicjatorem wyjątkowego biblijnego Dzieła, które od lat gromadzi wokół Pisma Świętego dziesiątki tysięcy młodych ludzi, ich opiekunów, rodziców i nauczycieli oraz wielu zaangażowanych w organizacje ludzi dobrej woli.

Maciej Szepietowski
redaktor naczelny
Kwartalnika Civitas Christiana