Kontakt | | | |

Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w ojczyźnie, w narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. Tą drogą idzie się do wielkości.
Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – Etap Diecezjalny w Elblągu

Po raz 23. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej odbył się 25 kwietnia br. w Diecezji Elbląskiej. W Bursie szkolnej nr 3 przeprowadzono etap diecezjalny w Elblągu.

Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami z Księgi Wyjścia i Listu do Rzymian podczas części pisemnej. Do części ustnej dostało się siedem najlepszych osób z testu pisemnego, które odpowiadały na pytania przed powołaną do tego komisją, której pracom przewodniczył biblista ks. dr Łukasz Garbacki.

Zwycięzcami etapu diecezjalnego w Elblągu okazali się: Dominika Urbańska – I miejsce (ZS  Katolickich Malbork, opiekun: ks. Sławomir Głodzik), Karolina Tomaszewska – II miejsce (ZSO Elbląg, opiekun: ks. Piotr Kanarek), Katarzyna Riopka – III miejsce (ZSO Elbląg, opiekun: ks. Piotr Kanarek). Wyróżnienia otrzymali: Adam Byk (ZS Pasłęk), Martyna Przybysz (ZSO nr 2 Elbląg), Sebastian Szramowski (ZS Sztum) i Faustyna Przybysz (ZS  Katolickich Malbork).