Kontakt | | | |

Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w ojczyźnie, w narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. Tą drogą idzie się do wielkości.
Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski

W Reszlu śpiewali na chwałę Bożą

W słoneczną sobotę 13 maja, w setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, odbył VII Festiwal Piosenki Religijnej „Cantate Deo” w Reszlu. Organizatorami Festiwalu byli: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Miejski Ośrodek Kultury w Reszlu oraz Parafia pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Reszlu.

Tradycyjnie Festiwal rozpoczął się Mszą świętą w kościele parafialnym w Reszlu, którą w intencji wydarzenia oraz uczestników sprawowali ks. Krzysztof Bumbul i ks. Karol Misiewicz – proboszcz i wikariusz parafii. W skierowanym na wiernych słowie Bożym ks. Krzysztof podkreślił, że ważne jest, aby Boga chwalić tym, co najlepsze, własnymi zdolnościami, dlatego obecność dzieci, młodzieży i dorosłych w Festiwalu jest słuszna.

Przesłuchania festiwalowe rozpoczęły się o godziny 10.00 w amfiteatrze przy Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu. Otwarcia Festiwalu dokonał ks. Krzysztof Bumbul, który także wraz z panią Grażyną Bałabańską zasiedli w jury Festiwalu. Na scenie pojawili się soliści i zespoły z wielu miast i miejscowości regionu, m. in. z Lidzbarka Warmińskiego, Szczytna i Kętrzyna.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury przyznało następujące nagrody:

W kategorii do lat 13: III miejsce – Maciej Golian; II miejsce – Julia Płocharczyk, I miejsce – Maja Wierzchołowska.

W kategorii 14-25 lat: III miejsce – Emilia Golian; II miejsce – Michalina Pankiewicz, I miejsce – Dominika Siwek.

W kategorii powyżej 25 lat: III miejsce – Krystyna Łożyńska; II miejsce – Wiesława Hajduk, I miejsce – Włodzimierz Chmal.

W kategorii zespoły: III miejsce – schola Łęgajny; II miejsce – duet Maja Soliwoda i Wiktoria Bałon, I miejsce – schola UwielbiamGO.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za niezapomniane występy i trud włożony w przygotowanie Festiwalu. Wielkie podziękowania należą się współorganizatorom: Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Reszlu (dyrektorowi – p. Arturowi oraz wszystkim współpracownikom), a także ks. kan. Krzysztofowi Bumbulowi, proboszczowi parafii. Wielką życzliwością okazał się pan Marek Janiszewski, burmistrz Reszla, który ufundował statuetki oraz ciepły posiłek wszystkim uczestnikom. Dziękujemy za gościnność oraz wsparcie tej inicjatywy.

Do zobaczenia za rok!