Kontakt | | | |

Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w ojczyźnie, w narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. Tą drogą idzie się do wielkości.
Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski

Zakończenie Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny

Zakończyły się jubileuszowe XX Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny, które trwały od 12 maja br. Uroczystość odbyła się w Bartoszycach 15 czerwca w kościele pw. św. Jana Ewangelisty i Matki Bożej Częstochowskiej oraz w Bartoszyckim Domu Kultury.

Zakończenie Dni Rodziny rozpoczęło się od Mszy Świętej w kościele pw. św. Jana Ewangelisty i Matki Bożej Częstochowskiej, której przewodniczył J. E. ks. bp dr Janusz Ostrowski, biskup pomocniczy Archidiecezji Warmińskiej. W homilii hierarcha nawiązał do Ewangelii z dnia, w której ostrzegał przed pożądliwością oczu. Podkreślał, że pożądliwe patrzenie na kobietę w konsekwencji prowadzi do demoralizacji kobiety. Skutkiem tego jest zniszczenie rodziny, której kobieta jest częścią.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Bartoszyckim Domu Kultury, gdzie podczas gali głos zabrali m.in. wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Miron Sycz, doradca wojewody ds. rodziny Edyta Markowicz, przewodniczący Rady ds. Rodzin województwa warmińsko-mazurskiego Andrzej Taborski, a także burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski. Podziękowanie za zorganizowanie uroczystego zakończenia wręczyła dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Wiesława Przybysz.

Wystąpienia były przeplatane występami artystycznymi dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Bartoszyc.

Ostatnim punktem jubileuszowych Dni Rodziny będzie podsumowanie Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, które odbędzie się 26 października w Olsztynie.