Kontakt | | | |

Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w ojczyźnie, w narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. Tą drogą idzie się do wielkości.
Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski

24. EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ CZEŚĆ USTNA ETAPU DIECEZJALNEGO – DIECEZJA EŁCKA

Po raz 24. we wszystkich polskich diecezjach spotkali się młodzi miłośnicy Słowa Bożego. Okazją do tego był Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, którego etap diecezjalny odbył się 2 października 2020 r.

Również w Ełku uczestnicy konkursu rywalizowali o miano najlepszego znawcy Księgi Liczb i Listu do Koryntian. Konkurs przeprowadzony został w Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Ełku. Wydarzenie zainaugurowało  Celebracją Słowa Bożego. 

W jesiennej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Diecezji  Ełckiej zgłoszonych zostało ponad 60 uczniów.

Do części ustnej dostała się najlepsza siódemka, która odpowiadała na pytania przed powołaną do tego komisją w składzie: ks. dr  Marek Bednarski biblista oraz Maria Kolankiewicz.

Zwycięzcami etapu diecezjalnego zostali:

Ewa Chomiczewska –  I miejsce (II Liceum Ogólnokształcące w Augustowi , opiekun: katecheta Zbigniew Citko)

Gabriela Szymczyk– II miejsce  (III Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach: ks. Radosław Orchowski )

Szymon Zadroga– III miejsce  (I Liceum Ogólnokształcące w Piszu : s. Joanna Jażdżewska).

Wyróżnienia otrzymali: Łucja Wądołowska ( II Liceum Ogólnokształcące w Piszu), Aleksandra Gołaszewska  (I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Suwałkach), Sara Zarębska (II Liceum Ogólnokształcące w Piszu), Malwina Kiersztyn ( II Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach).

Laureaci otrzymali przepustkę na finał ogólnopolski , gdzie będą walczyć o indeksy na wyższe uczelnie czy pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
W imieniu organizatorów bardzo dziękujemy za patronat honorowy Księdza Biskupa Jerzego Mazura SVD.

Wszystkim uczestnikom i laureatom etapów – szkolnego i diecezjalnego dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy. W sposób szczególny dziękujemy katechetom i księżom za podjęty trud związany z przygotowaniem młodzieży do udziału w OKWB oraz wszystkim, którzy wspierają organizację konkursu w diecezji.