Kontakt | | | |

Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w ojczyźnie, w narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. Tą drogą idzie się do wielkości.
Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski

24. EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ CZEŚĆ USTNA ETAPU DIECEZJALNEGO – Diecezja Elbląska

Po raz 24. we wszystkich polskich diecezjach spotkali się młodzi miłośnicy Słowa Bożego. Okazją do tego był Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, którego etap diecezjalny odbył się 2 października 2020 r.

Również w Elblągu uczestnicy konkursu rywalizowali o miano najlepszego znawcy Księgi Liczb i Listu do Koryntian. Konkurs przeprowadzony został w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Wydarzenie zainaugurowało  Eucharystią

W jesiennej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Diecezji  Elbląskiej zgłoszonych zostało ok. 200 uczniów.

Do części ustnej dostała się najlepsza siódemka, która odpowiadała na pytania przed powołaną do tego komisją w składzie: J. M. Rektor ks. Marek Karczewski – przewodniczący komisji, ks. dr hab. prof.  UWM Stefan Ewertowski, ks. dr Stefan Guła oraz Anna Grabowska.

Zwycięzcami etapu diecezjalnego zostali:

Paweł Nowak –  I miejsce (I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Malborku , opiekun: ks. Marcin Marciniak)

Otylia Pietrzyk– II miejsce  (Zespół Szkół w Sztumie, opiekun: ks. Włodzimierz Hoffmann )

Tomasz Pawlak– III miejsce  (Zespół Szkół Mechanicznych Elbląg : katecheta Tomasz Cybulski).

Wyróżnienia otrzymali: Konrad Smoliński (Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach), Elwira Adamska (Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie), Magdalena Bednarska (Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach).

Laureaci otrzymali przepustkę na finał ogólnopolski , gdzie będą walczyć o indeksy na wyższe uczelnie czy pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
W imieniu organizatorów bardzo dziękujemy za patronat honorowy Księdza Biskupa Jacka Jezierskiego.

Wszystkim uczestnikom i laureatom etapów – szkolnego i diecezjalnego dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy. W sposób szczególny dziękujemy katechetom i księżom za podjęty trud związany z przygotowaniem młodzieży do udziału w OKWB oraz wszystkim, którzy wspierają organizację konkursu w diecezji.