Kontakt | | | |

Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w ojczyźnie, w narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. Tą drogą idzie się do wielkości.
Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski

24. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej cześć ustna etapu diecezjalnego – Archidiecezja Warmińska

Po raz 24. we wszystkich polskich diecezjach spotkali się młodzi miłośnicy Słowa Bożego. Okazją do tego był Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, którego etap diecezjalny odbył się 2 października 2020 r.

Również w Olsztynie uczestnicy konkursu rywalizowali o miano najlepszego znawcy Księgi Liczb i Listu do Koryntian. Do siedziby Oddziału Okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Olsztynie przybyła młodzież wraz z katechetami z całej Archidiecezji Warmińskiej. Wydarzenie zainaugurowało nabożeństwo celebracji Słowa Bożego

W jesiennej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej wzięło udział  35 szkół z terenu Archidiecezji  Warmińskiej, które zgłosiły 110 uczniów.

Do części ustnej dostała się najlepsza siódemka, która odpowiadała na pytania przed powołaną do tego komisją w składzie: ks. dr Piotr Dernowski – przewodniczący, ks. kan. mgr lic. Romuald Zapadka.

Zwycięzcami etapu diecezjalnego w Olsztynie okazali się:

Maria Majewska –  I miejsce ( II LO w Olsztynie, opiekun: ks. Michał Piotrowski)

Marcin Targoński – II miejsce  (XII LO w Olsztynie, opiekun: Piotr Ozygała)

Wiktor Szukis – III miejsce  (I LO w Kętrzynie, opiekun: s. Bolesława Wierzchowska).

Wyróżnienia otrzymali: Monika Wieczorek (XII LO w Olsztynie), Hanna Trzaskowska (XII LO Katolickie w Olsztynie), Natalia Maliszewska (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr w Bartoszycach), Ewa Bylina (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr w Bartoszycach).

Osoby z pierwszych trzech miejsc zdobyły cenne nagrody w postaci kart upominkowych oraz książkowe, a także przepustkę na finał ogólnopolski do Niepokalanowa w dniach 27 października, gdzie będą walczyć o indeksy na wyższe uczelnie czy pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
W imieniu organizatorów bardzo dziękujemy za patronat honorowy Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego. Dziękujemy mediom za objęcie patronatem medialnym naszej inicjatywy oraz obecność i relacje: Gość Niedzielny – Posłaniec Warmiński.

Wszystkim uczestnikom i laureatom etapów – szkolnego i diecezjalnego serdecznie gratulujemy. W sposób szczególny dziękujemy nauczycielom za podjęty trud związany z przygotowaniem młodzieży do udziału w OKWB oraz wszystkim, którzy wspierają organizację konkursu w naszej diecezji.