Kontakt | | | |

Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w ojczyźnie, w narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. Tą drogą idzie się do wielkości.
Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski

„…by Świat usłyszał” po raz czwarty!

IV Koncert Ewangelizacyjny „…by Świat usłyszał”

Po raz kolejny odbyło się w Ostródzie niezwykłe wydarzenie współorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Ostródzie. Koncert Ewangelizacyjny „…by Świat usłyszał” po raz kolejny zgromadził tysiące mieszkańców Ostródy i całej Archidiecezji w amfiteatrze. Koncert zespołu Deus Meus zostawił w sercach i umysłach uczestników niezatarte wrażenia, tym bardziej, że wzięło w nim udział ponad 120 uczestników warsztatów wokalno-instrumentalnych, które trwały od piątku 27 maja. Wśród tej wielkiej grupy było ponad 90 dzieci, które wspaniale wyglądały i przede wszystkim śpiewały na wielkiej scenie ostródzkiego amfiteatru.

Koncert „…by Świat usłyszał” to nie tylko przeżycia artystyczne, ale przede wszystkim okazja do zbliżenia się do Boga, odnalezienia siebie i swojej wiary. Ze sceny prowadzone było uwielbienie, modlitwa, którą moderował ks. Jacek Trykoszko SDB. Modlitwa poruszyła wiele serc, podobnie jak świadectwo, które wygłosił prowadzący tegoroczny koncert Adam Woronowicz. Dało się usłyszeć opinię, że mówił lepiej niż dziesięciu kaznodziejów i rzeczywiście było to widać na widowni. Z niejednego oka uroniła się łza.

„…by Świat usłyszał” to wspólnota ludzi tworzących to dzieło, wspólnota żywa i integrująca się. W piątek wieczorem zostało zorganizowane „Gofer Party”, podczas którego dziesiątki animatorów, uczestników warsztatów, duszpasterzy spotkało się na zabawie, ale i modlitwie. Ten wymiar ewangelizacji jest dla organizatorów niezwykle ważny i stanowi fundament kolejnych koncertów „…by Świat usłyszał”.

W koncercie oprócz gwiazdy wieczoru wziął udział zespół specjalnie przygotowany na ten wieczór. Wokaliści i wokalistki z ostródzkich szkół wyśpiewali chwałę Boga z ostródzkiej sceny. Aranżacje i melodie zostały napisane również specjalnie z myślą o tym „…by Świat usłyszał”.

To wydarzenie, inne niż wszystkie, jest świadectwem tego, że można mówić o Bogu w formie atrakcyjnej wizualnie i dźwiękowo, a jednocześnie nie pozbawionej treści i cech integrujących Wspólnotę. A o to nam chodzi!

DSC_8620 DSC_8757 DSC_8772 DSC_8799 DSC_8875 DSC_8893