Kontakt | | | |

Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w ojczyźnie, w narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. Tą drogą idzie się do wielkości.
Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – etap diecezjalny w Olsztynie.

Po raz 23. we wszystkich polskich diecezjach spotkali się młodzi miłośnicy Słowa Bożego. Okazją do tego był Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, którego etap diecezjalny odbył się 25 kwietnia br. Również w Olsztynie uczestnicy konkursu rywalizowali o miano najlepszego znawcy Księgi Wyjścia i Listu do Rzymian. W gościnnych murach Wyższego Seminarium Duchownego „HOSIANUM” w Olsztynie przybyła młodzież wraz z katechetami z całej Archidiecezji Warmińskiej. Wydarzenie zainaugurowała Msza święta pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego. 
Następnie uczestnicy napisali test ze znajomości obu ksiąg składający się z 45 pytań. Do części ustnej dostała się najlepsza siódemka, która odpowiadała na pytania przed powołana do tego komisją w składzie: ks. dr Piotr Dernowski – przewodniczący, p. dr hab. Aleksandra Nalewaj, ks. kan. mgr lic. Romuald Zapadka, p. Michał Kołakowski.
Zwycięzcami etapu diecezjalnego w Olsztynie okazali się: Karolina Sienkiewicz- I miejsce (XII LO Olsztyn, opiekun: p. Piotr Ozygała), Maria Majewska – II miejsce (II LO Olsztyn, opiekun: ks. Michał Piotrowski), Wiktor Szukis – III miejsce (ZSO im. W. Kętrzyńskiego Kętrzyn, opiekun: s. Bolesława WIerzchowska). Wyróżnienia otrzymali: Julia Ciemięga (XII LO Olsztyn), Katarzyna Rybka (Katolickie LO Lidzbark Warmiński), Zuzanna Wołk (II LO Olsztyn) i Julia Pudełek (ZSP nr 2 Bartoszyce).
Osoby z pierwszych trzech miejsc zdobyły cenne nagrody elektroniczne oraz książkowe, zaproszenie na Spotkanie Młodych z Biblią w Częstochowie, a także przepustkę na finał ogólnopolski do Niepokalanowa w dniach 10-11 czerwca, gdzie będą walczyć o indeksy na wyższe uczelnie czy pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
W imieniu organizatorów bardzo dziękujemy za patronat honorowy Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego. Dziękujemy mediom za objęcie patronatem medialnym naszej inicjatywy oraz obecność i relacje: TVP Olsztyn, Radio Olsztyn, Radio Plus Olsztyn, Gość Niedzielny – Posłaniec Warmiński.
Wielkie podziękowania sponsorom i fundatorom nagród: PSS Społem Olsztyn, Piekarnia Tyrolska, Warmińska Księgarnia Diecezjalna HOSIANUM, Kinetic Fitness Club, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.